Augusztus 26-án Az Európai Borlovagrend Hungária Konzulátusa Győri Legációjának avatási és előlépési ceremóniája megidézte a magyarság múltját
Győrbe látogatott a Szent Korona másolata
Magyarországon magánszemélyek birtokában tíznél is több korona utánzat lehet. Ám pontos, és ünnepségeken is bemutatható, a Magyar Koronaőrök Egyesülete által elfogadott, általuk őrzött csak pár darab. Ezek közül az úgynevezett Kálmán féle a legcsillogóbb, a legtöbbet bemutatott. Győrben is meg lehetett nézni, az Európai Borlovagrend Hungária Konzulátusa Győri Legációjának avatási és előlépési ceremóniáján.
1988-ban Amerikában az ott élő magyarok segítségével készült el a máig legtöbbet bemutatott, és ünnepségeken használt Szent Korona Másolat. A másolatot Kálmán László szállította Magyarországra, majd halála előtt felajánlotta a Magyar Koronaőrök Egyesületének. Az egyesület az Európai Borlovagrend előlépési ünnepségét megelőző felvonulásra elhozta a korona másolatot Győrbe.
Riegler Antal a borlovagok győri legációjának első legátja elmondta: „Augusztus 26-án 16 órakor vették ki a Szent Korona Másolatát tartójából a Magyar Koronaőrök Egyesületének díszmagyarba öltözött tagjai. A pontos és nagyon értékes műkincsmásolat a borlovagok menetét megelőzően, koronaőröktől körülvéve, de jól láthatóan, haladt át Győr belvárosán. Nagy öröm és megtiszteltetés, hogy a Koronaőrök Egyesülete elvállalta, hogy velünk vonul.„
A menet a Rába Hoteltől indult, a Baross úton és a Széchenyi téren át a bencések templomáig, majd az avatási szertartás után vissza. Az ünnepélyes avatás alatt a templom oltára előtt helyezték el a magyar történelem felbecsülhetetlen értékkel bíró ereklyéjének pontos utánzatát. Tízpercenként ünnepélyes őrségváltást is láthatott a jelentős számú érdeklődő.
A Győri Bor és Borlovag Napok fénypontja volt a korona menet az Európai Borlovagrend Győri Legációjának avatási ünnepségén. A csodás bencés templomban Gáspár atya ünnepi beszéde, mint világító csillag ragyogta be a kupolát. Josef Jenei köszöntője rendünk hitvallásának megfelelően magasztos és tiszta mondatokkal írta körül a jó lovag életvitelét, tevékenységét, feladatait.
Az egész ünnepségre, amelyet most a szokottnál is nagyobb külsős figyelem övezett, jellemző volt a rendezettség, az átgondoltság és Isten és a bor tisztelete.
Fábián György tollából
Zamody Gábor borbíró objektívjén keresztül: